Silivrimiz

Marka Kent Silivri ile ilgili bu haftaki gelişmeler

3 dk okuma süresi

21.03.2021 – 28.03.2021 tarihleri arasında Silivri Belediyemiz tarafından sosyal medya üzerinden paylaşılan gelişmeler şu şekilde:

Bilgi İşlem Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Kalepark Sosyal Tesislerimiz, Kiptaş 1 ve Kiptaş 2 Konutlarında engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlaması amacıyla “Akülü Sandalye Şarj İstasyonları” kurulmuştur. Yeni istasyonlar için çalışmalar devam etmektedir.

Ekiplerimiz tarafından Alibey Mahallesi Hasan Tüfekçioğlu Sokak ve Akgün Silivri Caddesi’nde bordür ile tretuvar imalatları devam etmektedir.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından #YaşlılarHaftası kapsamında ilçemizde bulunan huzurevi ve yaşlı bakım merkezleri ziyaret edildi.

Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz, özel bireylerimizle masa tenisi oynadı.

Selimpaşa Mahallemizde Silivri Kaymakamımız Sn.Ali Partal’ın koordinasyonunda #DinamikDenetimModeli kapsamında işletmelere yönelik denetimler gerçekleştirilmiştir. #HedefMaviKategoriMavi kalp

Bölge üreticilerimizin doğal ürünlerini vatandaşlarımızla buluşturduğu Alipaşa Köylü Pazarımız hizmet vermeye devam etmektedir.

Silivri Belediyesi Arama Kurtarma (SAK) ekiplerimiz, AFAD İl Müdürlüğünce düzenlenen 2. Seviye Kentsel Arama Kurtarma Eğitimlerini başarıyla tamamlayarak katılım belgesi almaya hak kazandılar.

Zabıta Müdürlüğümüz ile Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri sürdürülebilir balıkçılık için semt pazarında balık boyları konusunda denetim gerçekleştirdi.

Bilgi İşlem Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından; Yuvarlak raptiye Sahil Festival Alanı Otoparkı Yuvarlak raptiye Silivri Otogarı’nda “Elektrikli Araç Şarj İstasyonu” kurulmuştur. Yeni istasyonlar için çalışmalar devam etmektedir.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemiz genelinde yol bakım ve onarım çalışmalarına devam etmektedir.

Alibey Mahallesi bordür ve kaldırım imalatı Yuvarlak raptiye Boğluca Rekreasyon Projesi sahil kesimi yürüyüş yolu imalatı

Silivri Kaymakamımız Sn.Ali Partal tarafından, 30 Ekim 2020 tarihinde yaşanan İzmir Depremi’nde arama kurtarma faaliyetlerine katılan Afet Koordinasyon Merkezi Arama Kurtarma (SAK) ekiplerimize başarı belgesi takdim edilmiştir.

İlçemiz genelindeki hiper market işletmecilerinin katılımıyla, Kovid-19 tedbirleri konusunda toplantı ve değerlendirmeler yapılmıştır.

Silivri Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi tarafından (SAK), Silivri AVM’de kurulan eğitim parkurunda vatandaşlarımıza hem deprem öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler verildi hem de acil durumlarda kullanılan malzemelerden oluşan sergi tanıtıldı.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçemiz genelinde çöp ve atık toplama çalışmalarına devam etmektedir.

Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz, Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzce yetiştirilen 9 çeşit yazlık sebze ve meyve tohumlarını Silivri Köy Pazarı esnaflarına hediye etti. Silivri için üretiyor, Türkiye için geliştiriyoruz.

Mübarek Berat Kandili vesilesiyle vatandaşlarımıza kandil simidi ikram ettik.

Silivri Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (SAK) tarafından, Silivri AVM’de kurulan eğitim parkurunda deprem öncesinde, anında ve sonrasında yapılması gerekenlerle ilgili bilgiler verilmeye devam ediyor. Ayrıca acil durumlarda kullanılan malzemelerden oluşan sergi tanıtılıyor.

Eğitime destek projelerimiz devam ediyor. Yuvarlak raptiye Gazitepe İlk ve Ortaokulu Beyaz koyu onay işareti Bilgisayar Odası ve Beyaz koyu onay işareti Kütüphane yapıldı. Beyaz koyu onay işareti Konferans Salonu ihtiyaçları giderildi. Beyaz koyu onay işareti Güvenlik kameraları takıldı. Sağa doğru ok Fiziki iyileştirmeler devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz yol bakım ve onarım çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

İlgili içerikler
İstanbul'dan HaberlerSilivrimiz

2022 YKS Sınav Ücretleri Silivri Belediyesinden

1 dk okuma süresi
Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda, “Gençlerimizin yanında olmaya, eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Şimdide 2022 üniversite…
İstanbul'dan HaberlerSilivrimiz

Silivri Belediyesi, yolda mahsur kalan vatandaşlarımıza yakıt, çay, sıcak çorba ve yiyecek ulaştırdı

1 dk okuma süresi
Dün akşam saatlerinde İstanbul’da etkili olan kar nedeniyle, Silivri Belediyemiz yolda mahsur kalan tüm vatandaşlarımıza yakıt ve gıda ulaştırdı. Silivri Belediye Başkanımız…
İstanbul'dan HaberlerSilivrimiz

Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz: 50.000 litreden oluşan 10.000 teneke ayçiçek yağını, bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtacağız.

1 dk okuma süresi
Silivri Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, 50.000 litreden oluşan 10.000 teneke ayçiçek yağını ihtiyaç sahiplerine dağıtacağını açıkladı….
×
Silivrimiz

Günlük 500 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza hizmet verecek Silivri Bld. ERYAP Aşevi açıldı.