Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye

Gündem

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın, “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” başlatılacağını duyurdu. 

3 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Edip Semih Yalçın yaptığı yazılı açıklamada, “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” başlatılacağını duyurdu. 

Açıklama şu şekilde:

Gelecek yıl yapılacak Genel Seçimlerle Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine hazırlık mahiyetinde partimizce 2021 yılından bu yana sürdürülen faaliyet programları, bu yıl da hız kesmeden devam edecektir.

Bu kapsamda ilk olarak Kızılcahamam’da 4-6 Şubat’ta Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri ile milletvekillerinin, 11-13 Şubat günlerinde de il başkanlarının katılacağı toplantılar yapılacaktır.

Daha sonrası içinse “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” teması altında yeni bir faaliyet takvimi planlanmıştır.

Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, özellikle yurdumuzun Doğu Akdeniz ve Ege bölgesindeki ilçelerinde yoğunlaşacaktır.

Toplantıların ilki, 18 Şubat Cuma günü İzmir’in Bayraklı ilçesinde gerçekleştirilecektir.

Bilindiği üzere Bayraklı, vaktiyle Akdeniz’deki Türk hâkimiyetini sürdürmek üzere levent toplamak için denizcilerimizin bayrak açtığı mevkiden adını alan güzide bir ilçemizdir.

Bayraklı ismi, bu çerçevede milletimizin Akdeniz ve Ege’deki hâkimiyetini simgelemektedir.

MHP açısından da Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarına İzmir’in Bayraklı ilçesinden başlanması; sembolik bir anlam ifade etmekte, bir mesaj taşımaktadır.

Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, devletin bekasına ve milletin bütünlüğüne dönük bir siyasi seferberlik çağrısı içermektedir.

Toplantılarda, Türkiye’yi ve özellikle de siyaseti yeniden dizayn ederek meşru yönetimi değiştirmek isteyen küresel emperyalizmin çıkarları doğrultusunda hareket eden arızalı muhalefete karşı partimizce bayrak açıldığı ilan edilecektir.

Millî iradenin 2023’te bir kez daha tecellisi yolunda milletimiz, MHP’de ve bu iradeyi temsil eden Cumhur İttifakının siyasi bayrağı altında toplanmaya davet edilecektir.

Bilindiği gibi bayrak, millî birlik ve beraberliğimizi temsil eden kutsal bir simgedir.

Türk vatanının birlik ve bütünlüğünü temsil eden al bayrağın ülkemiz sınırları içinde sonsuza kadar dalgalanacağına inandığımız gibi; toplantılarda, Cumhur İttifakını vücuda getiren millî iradenin de siyasi hayatımızda uzun yıllar boyunca bir bayrak gibi dalgalanacağı anlatılacaktır.

Toplantılar, Cumhur İttifakını zaruri kılan millî mutabakat zeminini dağıtmak isteyen iş birlikçi muhalefet anlayışına karşı, MHP teşkilatlarının tuttuğu bayrak nöbetinin göstergesi olacaktır.

MHP kadroları, varlığını milletimizin bekasına ve Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne adamıştır.

MHP teşkilatları, 2023’te Lider Ülke Türkiye hedefini gerçekleştirecek olan Türkiye sevdalılarıdır.

MHP, milletimizin siyasette tüten ocağıdır.

MHP, millî vicdanın aksisedasıdır.

MHP, millî varlığımızın sigortasıdır.

Tarihin üzerimize yüklediği bu büyük misyona dört elle sarılmaktan vazgeçmeyeceğiz.

Bekamıza dönük tehditleri görmezden gelmedik, gelmeyeceğiz.

53 yıldır olduğu gibi; ülkemizin kutlu değerlerini aşkla, şevkle muhafaza edeceğiz.

Vatanımızın bütünlüğüne ihtirasla sarılacak, canımızla, kanımızla sahip çıkacağız.

2022 yılında da vatandaşlarımızla konuşup halleşmeye devam edeceğiz.

Geleceğe dair ümitleri diri, birlik ve beraberliğimizi diri tutacağız.

Doğruları söyleyecek, gerçekleri haykıracağız.

CHP ve bağlaşıklarının kirli oyunlarını bozacak, tezgâhlarını dağıtacağız.

Ahde vefa, sorumluluk ve ilkeli siyaset anlayışından taviz vermeyeceğiz.

Cumhur İttifakının sadece bir siyasi sözleşmeden ibaret olmadığını sabırla anlatmayı sürdüreceğiz.

Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarında; Cumhur İttifakı’nın, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına yön verecek siyasetler üstü bir millî mutabakat projesi olduğunu tekrarlayacağız.

Cumhur İttifakı olarak, yüzüncü yılını idrake yaklaştığımız Cumhuriyet’e sahip çıkacağız.

Cumhuriyet’e sahip çıkma görevimizi büyük bir iştiyak ve ciddiyetle sürdüreceğiz.

Onu ve bağımsız Türkiye’yi, kurucu çizgisinden saparak küresel aktörlerin maşası hâline gelen CHP ile ortaklarının insafına bırakmayacağız.

İlgili içerikler
Gündem

Liderimiz Devlet Bahçeli: Cumhuriyet’in yeni yüzyılında iç ve dış kaynaklı tüm kamburlardan kurtulmak milli gayemizdir.

25 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, MYK-MDK Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yapmış…
Gündemİstanbul'dan Haberler

Genel Başkan Yardımcımız Sayın İzzet Ulvi Yönter, Beykoz 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nin Açılışını Gerçekleştirdi.

1 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter, geçtiğimiz aylarda Beykoz Kavacık Mahallesi’nde vatandaşlarımızla ve Kavacık Muhtarı Sayın Yasemin…
Gündemİstanbul'dan Haberler

İl Başkanımız Sn. Sertel Selim: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve velilerimize 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında başarılar dilerim.

1 dk okuma süresi
İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle yayınlamış olduğu mesaj şu şekildedir: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve…