Gündemİstanbul'dan Haberler

İl Başkanımız Sayın Birol Gür: Yabancı kapılarda istikbal aramak millet iradesini yok saymaktır.

1 dk okuma süresi

İl Başkanımız Sayın Birol Gür’ün sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu mesaj şu şekilde:

Sayın Genel Başkanımız; “Ülkemizde kötü bir alışkanlık vardır. Batı’dan destekli içimizde var olan işbirlikçi kadrolar milletimizin iradesine el koyarak hükümetlerin geliş ve gidişlerini belirlemekteler. Oysa milletimizin iradesine hiç kimse yön vermemeli, ipotek koymamlıdır. Buna son verilmelidir.” demiştir.

2002 yılında Bursa Kocayayla’da erken seçim ifadesi buna örnek davranışlardan biridir.

Rahmetli Ecevit’in hastalığı bahane edilerek partisinin bölünmesi, MHP hükümet arayışları yerine Kocayayla çıkışı millet iradesine teslimiyettir.

Bir başka örnek 2007 yılında 367 kaosunu oluşturan işbirlikçilere karşın Adalet ve Kalkınma Partisine yetki veren Türk milletinin iradesine tam saygıyla “Biz o gün orada olacağız.” ifadesiyle krizi ortadan kaldırma hamlesidir.

Yine bir başka örnek ise 15 Temmuz gecesi Sayın Genel Başkanımızın dönemin Başbakanı’na iletilmek üzere “Biz bu yaşananlara karşı siyasi iktidarın yanındayız.” mesajıdır.

Tüm bu örnekler göstermektedir ki millet iradesi her şeyin üstündedir.

Atatürk diyor ki; “Hangi istikbal vardır ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlarıyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir.”

Oysa bugün önce Kılıçdaroğlu ve akabinde ip heyetinin ABD ziyaretleri, yine Kılıçdaroğlu’nun peşi sıra İngiltere ve Almanya ziyaretleri Atatürk’ün bu veciz sözüne ihanettir.

Yabancı kapılarda istikbal aramak millet iradesini yok saymaktır.

MHP 2023’de Türk milletinin iradesine teslim olacak, kararına saygı duyacaktır.

Samimiyetle ifade ederim, Türk milletinin irfanı Cumhur İttifakı ve MHP diyecek, batı işbirlikçilerinin yüzüne şamarı vuracaktır.

İlgili içerikler
Gündem

Liderimiz Devlet Bahçeli: Nevruz’u şer ve şiddet dolu amaçlarına malzeme yapmaya teşebbüs edenler zulme sözcülük, zillete gözcülük yapan odaklardan başkası değildir.

5 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, Nevruz sebebiyle yayınlamış olduğu mesajda, “Türk dünyasında “Sultan Nevruz’ adıyla kutlanan bu günde başlıca dileğim, milletimizin birlik…
Gündem

Sayın Semih Yalçın: Kılıçdaroğlu tarafından PKK'nın mazbatalı temsilcilerine verilen demokratik özerklik sözleri tekrarlandı.

1 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın, sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, “Kılıçdaroğlu tarafından PKK’nın mazbatalı temsilcilerine…
GündemVideo

Kınalı Kuzuların Destanı Çanakkale Zaferi

1 dk okuma süresi
Kınalı kuzuların destanı Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde, tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.
×
Gündemİstanbul'dan Haberler

İl Başkanımız Sayın Birol Gür'den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı