Ayırmadan Ayrışmadan İstanbul İçin Canla Başla

Gündem

Genel başkan Yardımcımız Sn. Edip Semih Yalçın’ın “Cumhur İttifakını Yok Etmeye Dönük Beşinci Kol Faaliyetlerine” dair yapmış olduğu basın açıklaması

4 dk okuma süresi

Öteden beri Türkiye’nin geleceği açısından MHP’nin siyasette oynadığı dominant ama bir o kadarda yapıcı ve pozitif rolden rahatsız olan çevreler, Cumhur İttifakının yerel seçimlerde devre dışı kalmasından sonra derin bir oh çekmişlerdir.

Bu çevreler; toplumsal barış, terörle mücadele ve dış politika başta olmak üzere ülke bütünlüğünü ilgilendiren hayati konularda Ak Partinin sürdürdüğü politikalara omuz veren, bunların toplumsal mutabakatın ivmesiyle daha güçlü surette hayata geçirilmesine katkıda bulunan MHP’nin müessiriyetinin budanması için hep tetikte ve faaliyette olmuşlardır.

Oysa 15 Temmuz’dan bu yana MHP’nin sergilediği fedakâr, diğerkâm ve millî mutabakat ruhuna yaraşır politikalar sayesinde kazasız belasız bugünlere gelinmiştir.

MHP’nin yapıcı ve sorunlara çözüm üreten girişimleriyle bir Anayasa değişikliğinin önü açılmış, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yürürlüğe konarak mevcut sistemin tıkanıklık ve aksaklıklarından yararlanmaya çalışan şer odaklarının sinsi planları bozulmuştur.

15 Temmuz ihanet kalkışması sonrasında MHP’nin önemli hamlelerinden biri, şüphesiz Cumhur İttifakının kurulması ve 24 Haziran Seçimlerine millî mutabakat rüzgârıyla girilmesi olmuştur.

Bu sayededir ki Sayın Cumhurbaşkanı önemli bir oy oranıyla seçilmiş, ittifak hâlindeki iki parti de parlamento aritmetiği bakımından seçimlerden istediğini almıştır.

Böylece bütün karanlık senaryolar tarihin çöp kutusuna atılmış; Türkiye’yi sadece bölgesinde değil, dünyada da müessir kılacak 2023 Vizyonu’nu hayata geçirme yolunda önümüze geniş bir kulvar açılmıştır.

Ne var ki MHP’nin bütün fedakârlıklarına, yapıcı ve pozitif tutumuna rağmen, kimi çevreler; zaman içinde siyasete egemen olup Cumhur İttifakını zayıflatmak için her yolu denemişlerdir.

MHP yapıcı hareket etse de, bu çevrelerin ön yargıları kırılmak şöyle dursun, üstü örtülü bir kin, buğz ve çekememezlik bir ur gibi giderek büyümüştür.

Af ve Andımız gibi hassasiyet gerektiren konularla rahip Brunson meselesi etrafındaki tartışmalar fırsat bilinerek harekete geçilmiş; Cumhur İttifakının etkisiz hâle getirilmesi, dolayısıyla MHP’nin siyasetteki özgül ağırlığının baltalanması için bir tür “siyasi beşinci kol faaliyeti” yürütülmeye başlanmıştır.

Cumhur İttifakının sadece yerel seçimler için değil kalıcı olarak bozulmasını temin için medyada rol alan birtakım iktidar yağdanlığı ve şakşakçılar da bu faaliyete destek vermişler, gerek köşe yazılarında gerekse televizyon programlarında ha bire MHP’yi hızara vermeye başlamışlardır.

Cumhur İttifakının kıymet ve akıbeti aklıselimle, ihtiyatla değerlendirilmek yerine, doğrudan MHP’yi suçlayan fikirler; partimizin politik etkinliğinin ortadan kaldırılmasını hedef alan komplo teorileri, yorum ve görüşler ortaya atılmaya başlanmıştır.

Yandaş medya zihniyetinin Hürriyet’e monte ettiği çapulcu yazar A.Selvi başta olmak üzere güce tapan fırsatçı kalemşörler, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı olmayacağının ortaya çıkması üzerine derhâl zil takıp oynamaya başlamıştır.

Hakikat budur ve Yerel Seçimlerde İttifak tartışmasında fitne ve fesat galip gelmiştir.

Cumhur İttifaksız yerel seçimlerle ilgili konuşulmaya başlanan senaryolar, PKK’nın siyasi ayağının iktidara yönelik çağrıları; kimlerin yanlış yolda olduğunu, kimlerin kirli emellerine vasıl olma peşinde koştuğunu şimdiden ortaya koymaktadır.

Fesadın başını çekenler ve onları destekleyen medyada yuvalanmış Selvivari birtakım yandaşlar, Cumhur İttifakının ruhunun öldüğünden, büyünün bozulduğundan dem vurmaktadır.

Bu çapsız yazarın bozulmasını istediği büyü filan değil; millî mutabakat ruhudur.

Darbe almasını umduğu, milletimizin bekası noktasındaki elzem hassasiyetlerin ortaklaşa sürdürülmesi arzusudur.

Kronik bir MHP muarızı olan Selvi son yazısında, Cumhur İttifakıyla ilgili tartışmaları büyünün bozulması şeklinde nitelendirmekle yetinmeyip MHP’nin üslubuna bağlama densizliğine düşmüştür.

Selvi, af meselesiyle ilgili Sayın Erdoğan’ın beklenmedik açıklamalarına Sayın Genel Başkanımızın verdiği yerinde cevabın ardından ellerini sevinçle ovuşturmaya başlayanlardan biridir.

Cumhur İttifakının münakaşa konusu olması, MHP’nin üslubu ve tutumu yüzünden değil; medyada ve siyasi çevrelerde Selvi gibi MHP aleyhinde beşinci kol faaliyeti yürütenler yüzündendir.

Mesele MHP’nin üslubu ve tutumu olsaydı, anlaşmazlıklar ve fikir ayrılıklarına rağmen; millî mutabakat zemininde buluşan iki parti arasındaki karşılıklı hoşgörü ve anlayış; Cumhur İttifakı zemininde devam etmesine de kapılar kapanırdı.

Nitekim Sayın Devlet Bahçeli de Sayın R.Tayyip Erdoğan da Cumhur İttifakının yerel seçimler dışında süreceğinin altını çizmişlerdir.

Mesele üslup değil, MHP’nin dominant rolünden rahatsızlık duyanların “MHP siyasi vesayet oluşturmaya çalışıyor.” iddiasını dillendirerek güya Ak Parti’yi partimizin tesir ve tasallutundan kurtarma çabasıdır.

Bu, yanlış bir hesaptır ve eldeki sınırlı yakıtı tükettirip kazma kürek yaktıran Mart soğuğundan dönecektir.

Evdeki bulgurdan vazgeçip Dimyata pirince gitme hırsının mevcut kazanımların da elden gitmesine yol açması kaçılmazdır.

Cumhur İttifakının devletin bakası ve toplumsal barışın muhafazası açısından taşıdığı değeri siyasi çıkarlarına, ideolojik öngörüsüzlükleri ve etnik reflekslerine kurban edenler; ittifaksız yerel seçimlerin bölücülere ve şer ittifakına yaradığını göreceklerdir.

MHP ile Ak parti arasında millî vicdanın tezahürü olarak akdedilen ve milletimizin bekası için devamı kararında olduğumuz Cumhur İttifakının kıymetini bilmeyenlerin pişmanlıkları, iş işten geçtikten sonra bir fayda vermeyecektir.

MHP ile Ak Partinin yerel seçimlere ayrı ayrı gireceklerinin kesinleşmesinden sonra el ovuşturan sorumsuz ve akılsız gazeteci takımıyla Cumhur İttifakından rahatsız olan kimi yorumcu ve politikacılar, ileride nasıl bir strateji yanlışına düştüklerini göreceklerdir.

Tabii biz de hemen her konuda olduğu gibi, acı acı “Yine MHP haklı çıktı.” diyeceğiz.

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler, Basınımızın…
Gündemİstanbul'dan HaberlerVideo

Algı belediyeciliğine son. 31 Mart MHP Reklamı

1 dk okuma süresi
MHP İstanbul Reklamı | 31 Mart’ta, algı ve sosyal medya belediyeciliğine son. Reklamla değil, hizmetleAlgıyla değil, azimleBahaneyle değil, sistemleBirliğin Gücüyle, Hep Birlikte.
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 13 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 13 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler,…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir