Gündemİstanbul'dan Haberler

Genel Sekreterimiz Sn. İsmet Büyükataman’ın “İP’in fitne ve istismar siyasetine” ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması

3 dk okuma süresi

Ucuz ve günlük siyaset anlayışıyla her şeyi siyasetine malzeme edeceğini düşünen, kendine bir taban oluşturma adına, kendi siyasi ikbal hırslarına ülkenin geleceğini alet etmek isteyenlerin gündelik heveslerine Milliyetçi Hareket Partisinin alet olması söz konusu değildir.

Olgunlaşmadan kopartılan meyve, zamansız açan çiçek, vakitsiz öten horoz… İlk ikisi tekâmülünü tamamlamadığı, sonuncusu ise rahatsızlık vermesi sebebiyle insanlara fayda getirmeyeceği gibi kendilerine zarar verirler. Milliyetçi Hareket Partisi, neyi neden ve ne zaman yapması gerektiğini bilen, milletin menfaatini önceleyen “Önce ülkem ve milletim, sonra partim” diyebilen Türk siyasetinin ilkeli hareketi Türk milletinin yegâne güven kaynağıdır. Kişisel hırslarıyla hareket edenlerin ve bir yerlerden emir alanların bu ilkeli duruşu anlamasını beklememiz mümkün değildir.

PKK’nın siyasi uzantısının başına adalet (!) isteyen bir kişinin ve hâlâ yanlışında ısrar edip onun arkasından gidenlerin yapmış olduğu eleştirilerin hükmü papazın Müslüman’ı dinden atması gibi hükümsüzdür.

Aziz Türk milleti, Milliyetçi Hareket Partisinin ne yapmak istediğini, gayet açık bir şekilde görmektedir; ülkenin zor zamanlar geçirmesini bekleyenlerin, umut edenlerin taşın altına gövdesini koyan Milliyetçi Hareket Partisini anlamasını beklemiyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi sine-i millette davranması gerektiği gibi davranmaktadır.

Kurulduğu günden beri kendisine güvenenleri mahcup etmeyen Hareketimizin mensupları başlarını yastığa koyduklarında huzur içinde olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Dün “Milliyetçi Türkiye” diyen Hareketimiz, bugün de “Milliyetçi Türkiye” diye haykırmakta; dün “Dik baş, tok karın, mutlu yarın” diyen Hareketimiz bugün de bunun için mücadele etmektedir.

İstismarı bir siyaset tarzı olarak benimseyen İP toplumu ilgilendiren ve MHP’nin seçim beyannamesine alıp TBMM’de takipçisi olduğu, kanun teklifine dönüştürüp meclise sunduğu konuları meclis gündemine taşımakta ve sonra “bakın MHP bize destek olmadı” demektedir.  Bunlar FETÖ tarzı taktiklerdir.

Bu parti görünümlü fitne yuvası tarafından EYT konusundan sonra Başbuğ konusu istismara kalkışılmış tutmayınca “TC” üzerinden bir istismar siyaseti ortaya konmaya çalışılmıştır.

Bizde inanç vardır, iman vardır, adanmışlık vardır, adamlık vardır, son nefesimize, son neferimize kadar yaşatacağımız, gelecek nesillere emanet edeceğimiz kutlu ülkülerimiz vardır. Çizgimiz bellidir, yönümüz açık, duruşumuz nettir. Tüm dünya bilmektedir ki söz konusu vatan, millet, devlet olduğunda canımızı dahi vermekten çekinmeyiz, çekinmedik.

İP denen kripto yapının temsilcileri TBMM çatısı altında bölücübaşına “sayın” diyen HDP’lilerle sözde kavga ediyor, sütre gerisinde seçim ittifakı çalışmaları yapıyor. O tartışmayı yapan kişi daha önce PKK’lı bir öğrenciyi ziyarete gitmedi mi? İP’in başındaki zat HDP’nin cezaevindeki liderine özgürlük istemedi mi?

“HDP Kürtlerin temsilcisi” diyen ve “HDP barajı aşıyor aşıyor” diye canlı yayında beşlik simit gibi sırıtan bunlar değil miydi?

Öbür taraftan “İP’in başı 2. Tura kalırsa oyumuz ona” açıklaması yapan HDP değil miydi? Partisinin mitinginde “Keşke terörle nasıl mücadele edeceğinizi anlatsaydınız” diyen şehit yakınını dövdüren bu İP değil miydi? Türk milletinin aklıyla alay mı ediyorlar?

Bizim siyasetimizin öznesi Türk milletidir. Yegâne kuvvetimiz, varlık nedenimiz ve gelecekle ilgili kurduğumuz hayallerimizin esası Türk milletiyle ilgilidir. Sözümüz, ülkülerimiz, hedeflerimiz ve ilkelerimiz Türk milletiyle anlamlı olmaktadır. Milliyetçiliğimiz Türk milletiyle mana, ruh ve muhteva kazanmaktadır. HDP ve FETÖ muhibi İP bunu çok iyi bilmektedir.

Bunun için Milliyetçi Hareket Partisi’nin saldırılara uğraması, sürekli olarak hedef yapılması boşuna değildir. Çünkü MHP hasımlığı bunların varlık sebebidir. Nezdimizde en ufak bir değeri olmayan bu yapının sözcüleri MHP ile yatıp kalkmaktadır. Her gün dillerinde ve gündemlerinde MHP ve MHP düşmanlığı vardır. Çünkü MHP demek Türk milleti demektir. Bunlar aslında Türk milletine düşmandır ancak bunu açık açık ifade edemedikleri için MHP üzerinden Türk milletine düşmanlık etmektedirler. Bozgunculuk kimseye bir şey kazandırmamış, bundan sonra da kazandırmayacaktır.

Türkiye’nin başına çorap örmek için pusuya yatanları, pusularında boğacağız. Millet düşmanlarıyla mücadelemiz son nefesimize kadar devam edecek, biz var oldukça vatan ve millet düşmanları gizlenecek kovuk arayacaktır.

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

14 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Misafirler,…
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler, Basınımızın…
Gündemİstanbul'dan HaberlerVideo

Algı belediyeciliğine son. 31 Mart MHP Reklamı

1 dk okuma süresi
MHP İstanbul Reklamı | 31 Mart’ta, algı ve sosyal medya belediyeciliğine son. Reklamla değil, hizmetleAlgıyla değil, azimleBahaneyle değil, sistemleBirliğin Gücüyle, Hep Birlikte.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir