Gündem

İl Başkanımız Sayın Birol Gür’den 19 Mayıs Mesajı

1 dk okuma süresi

16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Karadeniz’e açılan Bandırma vapuru; bir milletin istikbal özlemlerini taşımış, milli mücadelenin hiç sönmeyecek ateşini tutuşturmuştu.

Atatürk, İstanbul’dan Anadolu’ya geçmesindeki amacını şu sözlerle ifade etmişti:

“Anadolu’ya geçmekteki amacım, Anadolu’nun ortasında ve
Türk milletinin büyük kitlesi içinde, Türk milletinin yüksek karakterine ve sarsılmaz kararlılık ve imanına dayanmak idi. Bundan başka hiçbir önlemin, memleket ve milletin derin yarasına çare olamayacağına kesin olarak inanmıştım.”

19 Mayıs 1919’da Samsun kıyılarından başlatılan bu yürüyüş ile Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı ve ilk adımla ilk kurşunun emaneti milli vicdanlara emanet edildi.

Bu emanetin sahibi aziz milletimizin ve Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

MHP İstanbul İl Başkanı
Birol Gür

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli: Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türk Ocakları’nın Kuruluşu’nun 110’uncu Yılında; İslam Dünyasında Meseleler ve Çözüm Yolları Sempozyumu’nda” ne işi vardır?

25 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 28 Haziran tarihli MHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli yapmış…
Gündemİstanbul'dan Haberler

“Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programları kapsamında vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz.

1 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’nı, ev ve esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz….
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı belirsizliği aşacak, belaları söküp atacak, iç barış ortamını, ekonomik güvenliği ve toplumsal huzuru sağlam esaslara bağlayacak iradedir.

24 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 21 Haziran tarihli MHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli yapmış…
×
GündemVideo

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun