Gündem

İl Başkanımızın Ayak Oyunu (futbol) Ailesine Çağrısıdır

1 dk okuma süresi

Ayak oyunu (futbol) seyir zevki yüksek, keyif veren, farklı renklerin güçlü mücadelesi, bir o kadar tatlı rekabetiyle latifelerin yer bulduğu, ortak renklerde sevdaların, dostlukların zirve yaptığı, başka başka güzel cümlelerin kurulabileceği oyunun adıdır.

Güzel cümlelerin dilden dökülebilmesi için elbet ayak oyununu icra edenlerin bir takım halini almış olması gerekir.

Takımı aşkla coşturan seyircinin varlığı mutlak gerçektir.

Madalyonun iki tarafı gibidir takım ve seyirci.

Seyir keyfi, mücadele, latifeler için en önemli unsur takımların çokluğu bilinen mecburiyettir.

Ayak oyunu böyle hayat bulur.

Geldiğimiz zaman diliminde ayak oyunu aynı zamanda ekonominin artı eksi tablosunu içinde barındırdığı şekil almıştır.

Doğru yönetilemeyen takımlar ne yazık ki bir anlamda iflas sürecine hızla koşmaktadır.

Bu durum içinden çıkılamayan hal almakta birlikte ayak oyununu yöneten unsurların birbirlerine olmadık sözleri, hakaretleri havalarda dolaştırmaları kendi günahlarını örtme çabası olarak görülmektedir.

Bu negatif çaba renklerin sevdalısı seyircilerin menfaat çetelerinin ve çıkar gruplarının da katkılarıyla karşılıklı kin ve nefrete dönüşmeye başladığını üzülerek izlemekteyiz.

Bugün iki seyirci grubunun ayrı ayrı noktalarda içler acısı durumlarını gördüğümüz çirkin kareler nereye gidiyoruz sorusuna ayak oyununun tüm paydaşlarının gün geçmeden ciddiyetle cevap bulmaları gerekmektedir.

Aksi durumda buna lal olmaları Allah korusun menfur hadiselerin sonucunda yüzlerine tükürülecek surat olmaktan kaçamayacaklardır.

Bir çağrımda renklerine sevdalı, takımlarına aşkla bağlı evlatlarımızın kıymetli ailelerinedir.

Göz bebeğimiz çocuklarımıza ayak oyununun seyir oyunu olduğunu, keyif almaları gerektiğini öğretmek zorundayız.

Çocuklarımızı menfaat çetelerinin, çıkar gruplarının ellerinde maşa olmamaları hususunda yoğun gayret göstermeliyiz.

Pişmanlıkların sonuç vermeyeceği toplumca tecrübe edilmiştir.

Milletimizin huzurunu bozabilecek, birliğine halel getirebilecek bu çirkin karelerden kazanç elde edecekler yalnız ve yalnız aziz milletimizin düşmanları olacağını herkes bilmelidir.

MHP İstanbul İl Başkanı
Birol Gür

İlgili içerikler
Gündemİstanbul'dan Haberler

“Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programları kapsamında vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ediyoruz.

1 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla, Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları’nı, ev ve esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz….
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli: Cumhur İttifakı belirsizliği aşacak, belaları söküp atacak, iç barış ortamını, ekonomik güvenliği ve toplumsal huzuru sağlam esaslara bağlayacak iradedir.

24 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 21 Haziran tarihli MHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli yapmış…
Gündem

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli: Karneye bakarken, kabiliyet ve karakteri es geçmemek lazımdır. Şayet fırsat verilirse, şayet imkan tanınırsa, şayet önü açılırsa milletimizin her evladı muhteşem işlere imza atacaktır. #Karne

1 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden yayınlamış oldukları mesajda, “Karnede kırığı olan, bu nedenle mahzun ve mahcup bir yüz hattına…