Gündem

Adım Adım 2023; ‘KÖYÜM BENİM’ Sohbet Toplantıları başlıyor

3 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Edip Semih Yalçın, “MHP’nin Siyasi Faaliyetleri ve 8 Ekim’de Başlayacak Adım Adım 2023; ‘Köyüm Benim’ Sohbet Toplantıları” hakkında açıklamalarda bulundu.

Açıklama şu şekilde:

”MHP siyaset semalarında bir kutup yıldızı gibi parlamaya başladığından beri; aziz milletimiz Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bağrına basarak büyük bir misyon yüklemekle kalmamış, partimizi varlık sigortası gibi görmeye başlamıştır.

Millet egemenliğinin sarsılmaz kalesi görevini büyük bir sorumluluk ve fedakârlıkla üzerine alan MHP; tutarlı, kararlı ve ilkeli tutumu sayesinde zamanla siyaset ikliminin dominant rüzgârı olmuştur.

Ne var ki her seçim atmosferine girildiğinde milletimizin MHP’ye gösterdiği büyük teveccühü hazmedemeyen muarız ve rakiplerimiz, aleyhimizde algı operasyonları, itibar suikastları düzenleme yarışına girmiştir.

Ancak MHP, bu saldırı ve karalama kampanyalarını savuşturarak milletin sinesinde ve yüreğindeki özel yeri korumayı başarmıştır.

MHP, kurumları, kurulları ve teşkilatlarıyla çalışkan bir camiadır.

MHP’yi destekleyen milyonlar da vefalı, kanaatkâr, sabırlı ve kadirşinas bir kitledir.

Partimizin mevcudiyeti ve davamızın kutsiyeti, şairin “Yüreklerde köz menem!” dediği gibi; kalplerde kor gibi yanmakta, ruhları güneş gibi ısıtmakta, gönülleri meltem gibi ferahlatmaktadır.

2023 Seçimlerine yaklaşılırken görülmektedir ki;

Yabancı fonlarla beslenen ve bazı siyasi partilerce algı çalışması için kiralanan sahteci anket şirketleri, partimizi sandık altına süpürme çabasındadır.

Zillet İttifakının sözcüleri, MHP’yi ve Cumhur İttifakını karalama yarışına girmiştir.

Hemen her gün rakamlar ve olaylar saptırılmak suretiyle kamuoyu eğilimine yön verme çabalarına şahit olunmaktadır.

Bütün bu beyhude gayretler, MHP’nin milletimizin nezdinde edindiği seçkin mevkii değiştirmeyecektir.

Yıllardır MHP’yi her seçimde baraj altında göstermeye çalışan çevreler, her seferinde mahcup olmuşlardır.

Sivas, Bursa ve daha sonra da Kayseri’de gerçekleştirdiğimiz son açık hava toplantıları, MHP’yi sandık altına süpürmeye yeltenen zillet sözcülerini ve destekçilerini sükûtuhayale ve hüsrana uğratmıştır.

Meydanları dolduran on binlerin verdiği caydırıcı mesaj ile toplantıların coşku ve ihtişamı karşısında, partimizi ve Hareketimizi küçümsemeye yeltenen muarızlarımızın dilleri lâl olmuştur.

MHP’nin toplantıları aynı zamanda, yalan ve hilekârlıkla toplum mühendisliğine soyunan şark kurnazlarının foyasını bütün çıplaklığıyla ortaya çıkarmıştır.

Zillet sözcüleriyle destekçisi medya bolca laf ve dedikodu üretip vakit zayi ederken, MHP seçim için çoktan yollara düşmüştür.

Son açık hava toplantılarımız, MHP’nin nerede aranacağına ve gücünün nereye ulaştığına dair güçlü bir karine oluşturmuştur.

MHP; dildedir, gönüldedir.

MHP teşkilatları yollarda, köylerde, kasabalarda, camide, cemevinde, halkın arasındadır.

Ülke gerçeklerini konuşmak, MHP’nin siyaset anlayışını sebep ve gerekçeleriyle anlatmak ve ihanet odaklarının vesayetindeki zillet ittifakının çirkin politikalarının perde arkasını milletimize aktarmak üzere partimizce projelendirilen temalı toplantılar; geçen yılın Eylül ayında başlamıştır.

4 Eylül 2021’de Afyonkarahisar’dan başlayan etkinliklerimizde: 

“Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 – Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” Temalı 9 Bölge Toplantısı;

– “Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” Temalı İl Toplantıları;

– “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları” gerçekleştirilmiştir.

Üç etapta hayata geçirilerek bazı illerin merkez ilçelerinin de dâhil edildiği Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarının sayısı 966’ya ulaşmıştır.

Halkın arasında teşkilatlarıyla; siyaset platformunda da Başkanlık Divanı, Parlamento Grubu ve Kurullarıyla müessir bir dinamizm sergileyen MHP, aktif siyasi faaliyetlerini yeni bir projeyle sürdürecektir.

İl ve ilçelerden sonra 8 Ekim günüden itibaren “Adım adım 2023; ‘KÖYÜM BENİM’ Sohbet Toplantıları” başlatılacaktır.

 “KÖYÜM BENİM” temalı sohbet toplantıları sırasında, aziz vatanın her sathı köy köy dolaşılarak en ücra köşelerdeki vatandaşlarımızla kucaklaşılacaktır.

Sohbet toplantılarında, MHP ve Cumhur İttifakının Türkiye’nin bekası yolunda üstlendiği sorumluluğun değeri bütün ayrıntılarıyla dillendirilecektir.

Cumhur İttifakını vücuda getiren millî mutabakatın sürdürülmesinin, mevcut bölgesel ve küresel konjonktürde taşıdığı hayati önem paylaşılacaktır.

Küresel aktörlerin dümen suyundaki zillet cephesince milletten gizlenmeye çalışılan kirli ittifakların, pazarlık masalarında nasıl aşikâr bir ihanete dönüştüğü sabırla anlatılmaya devam edilecektir. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli: Buradan teröristlere ve destekçilerine açık açık sesleniyorum: Ölünüzü, dirinizi, her gün birinizi, bir gün hepinizi müstahak olduğunuz sonuçlarla billahi yüzleştireceğiz.

21 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 22 Kasım 2022 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli…
Gündem

Sayın Semih Yalçın: Cihan hâkimiyeti ülküsünün ifadesi olan Kızılelma; İslamiyet sonrasında ila-yı kelimetullah ile şereflenmiş, nizam-ı âlem ülküsüyle donanmıştır.

2 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’ın sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu açıklama şu şekilde: Terörle mücadele…
Gündem

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli: Hainler için hiçbir yer güvenli ve korunaklı değildir. Vakit hesap vaktidir.

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Samsun’da gerçekleşen ”Aday Belli, Karar Net” temalı açık hava toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkanımız…
×
Gündem

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli: Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye’nin istiklal haklarını muhafaza edecek bükülmez bileğidir.