Genel

MHP İstanbul İl Sekreteri Osman Gür: İBB İstiklal Caddesini Beton Yığınına Çevirdi

3 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Beyoğlu Belediyesi tarafından iki yıl önce İstiklal Caddesi’ne yerleştirilen ağaçları kaldırmasına bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Sekreteri Osman Gür’den geldi. Gür, ” Doğma büyüme bu bölgenin bir evladı olarak şunu net bir şekilde söyleyebilirm ki İstiklal Caddesi hiçbir dönemde bu kadar çirkin ve gereksiz bir uygulamayla karşılaşmamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin ağaçlandırma adı altında yaptıkları şey koca koca beton yığınlarını İstiklal Caddesinin ortasına yığmaktan ibarettir” dedi.

Beyoğlu Belediyesi, 2019 Yerel Seçimlerinden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal Caddesi’nde yerine getirmediği görev ve sorumluluklarını üstlenerek bölgede herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için hummalı bir çalışma yürütüyor. İBB yönetimi ise bölge esnafı ve turistler tarafından memnuniyetle karşılanan hizmetleri durdurmak için büyük bir çaba sarf ediyor. 30 Mayıs Cumartesi günü hiçbir hukuki gerekçe sunmadan yüzlerce araç ve ekiple Beyoğlu Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi’nde vatandaşlara Pandemi sürecinde hizmet vermek için kurulan statları (Ücretsiz Maske, Dezenfektan dağıtımı ve Ateş ölçümünün yapıldığı stantlar) kaldırmak için girişimde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu kez de İstiklal 2020 Projesi’ kapsamında caddeye yerleştirilen Manolya ağaçlarını kaldırarak skandal bir karara imza attı. 

İstiklal Caddesi’ndeki ağaçların İBB tarafından kaldırılmasına bir tepki de MHP İl Sekreteri ve İstiklal Caddesinde esnaf olan Osman Gür’den geldi. Gür, ” Burada nostaljik tramvayımız var, aynı zamanda temizlik araçları periyodik olarak caddede temizlik faaliyetini sürdürmek zorunda. Bunun yanısıra emniyet araçları ve turizm polisi de güvenliğimiz için caddede bulunmak zorunda. Ve her şeyden önemlisi günde yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin yaya trafiğini de eklersek bu beton blokların nasıl bir garabet ve kaos yaratacağını tahmin etmek gerekir. Ama görülüyor ki bunlar hesap edilmemiş. Çok yüksek kiralarla yatırım yapan esnaf, yatırımcı bir gün dükkanına açmaya geldi ve kapısında bu ucubeleri gördü. Caddenin ortasında bu beton blokların üzerine tüneyip alkol alıp çevreyi rahatsız eden mi dersiniz, bunların üzerinde sızan mı dersiniz, hepsini bulmanız mümkün. 

İSTİKLAL CADDESİ KAOS ALANINA DÖNMEK ÜZERE

İstiklal  Caddesi’nde faaliyet gösteren tüm işyeri sahipleri istisnasız İBB’nin bu uygulamasından şikayetçi ve bunların bir an önce kaldırılmasını istiyor. Gerçekten de şöyle bir tur atmaya kalkınca neredeyse bir birine sürtünerek yürümeye çalışan insanlar, arada sıkışmış bir temizlik aracı, kendisine yol açmaya çalışan nostaljik tramvay, müzik yapmaya çalışanların sıkışmışlığı. Güzelim İstiklal Caddesi tam bir kaos alanına dönmek üzere.” dedi.

HAYDAR ALİ YILDIZ’DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İstiklal Caddesi’ndeki ağaçların kaldırılmasına isyan eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın ise bu uygulama nedeniyle İBB başkanı Ekrem Imamoğlu’na tepki göstermiş, Başkan Yıldız, ” Geçtiğimiz gün pandemi döneminde yaşadığımız olaya benzer bir olay daha yaşandı. ‘İstanbul’un beklemeye vakti yok.’ diyenlerin İstiklal Caddesi’ne yine saat 4’te yıkarak gelmelerinin tek bir gerekçesi olabilir. O da kendi yönetim anlayışlarının yıkmak üzerine olduğudur. Şimdi soruyoruz gecenin saat 4’ünde yine bir baskın yapar gibi bu ağaçlardan ne istediniz?” diye sormuştu.

İlgili içerikler
GenelMHP Grup Toplantıları

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli: Terörist Demirtaş 24 Kasım sabahı miting yapın diyor, akşamına Kılıçdaroğlu “haydi meydana” diyerek bu hain çağrıya sarılıyor, sadakat gösteriyor.

21 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 30 Kasım tarihli MHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli yapmış…
Genel

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Feti Yıldız: Tarihi yürüyüşü sürdüreceğiz, ülkemizin geleceğini başkalarının eline teslim etmeyeceğiz.

16 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Feti Yıldız’ın İstanbul Bölge İstişare Toplantısı’nda yapmış oldukları açıklamalar şu şekilde: “Modern zamanlarda insanlığın karşılaştığı…
Genel

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli: İstanbul’suz Türkiye yetim, İstanbul’suz Türk-İslam alemi yalnız ve yuvasızdır.

3 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajda, “İstanbul, fethimizin düşmeyecek şehri, büyük Hakanımız Fatih’in dev emanetidir. Konstantinopolis sayfası şehit…