Genel

MHP İstanbul İl Sekreteri Osman Gür: İBB İstiklal Caddesini Beton Yığınına Çevirdi

3 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, Beyoğlu Belediyesi tarafından iki yıl önce İstiklal Caddesi’ne yerleştirilen ağaçları kaldırmasına bir tepki de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Sekreteri Osman Gür’den geldi. Gür, ” Doğma büyüme bu bölgenin bir evladı olarak şunu net bir şekilde söyleyebilirm ki İstiklal Caddesi hiçbir dönemde bu kadar çirkin ve gereksiz bir uygulamayla karşılaşmamıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin ağaçlandırma adı altında yaptıkları şey koca koca beton yığınlarını İstiklal Caddesinin ortasına yığmaktan ibarettir” dedi.

Beyoğlu Belediyesi, 2019 Yerel Seçimlerinden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstiklal Caddesi’nde yerine getirmediği görev ve sorumluluklarını üstlenerek bölgede herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için hummalı bir çalışma yürütüyor. İBB yönetimi ise bölge esnafı ve turistler tarafından memnuniyetle karşılanan hizmetleri durdurmak için büyük bir çaba sarf ediyor. 30 Mayıs Cumartesi günü hiçbir hukuki gerekçe sunmadan yüzlerce araç ve ekiple Beyoğlu Belediyesi tarafından İstiklal Caddesi’nde vatandaşlara Pandemi sürecinde hizmet vermek için kurulan statları (Ücretsiz Maske, Dezenfektan dağıtımı ve Ateş ölçümünün yapıldığı stantlar) kaldırmak için girişimde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu kez de İstiklal 2020 Projesi’ kapsamında caddeye yerleştirilen Manolya ağaçlarını kaldırarak skandal bir karara imza attı. 

İstiklal Caddesi’ndeki ağaçların İBB tarafından kaldırılmasına bir tepki de MHP İl Sekreteri ve İstiklal Caddesinde esnaf olan Osman Gür’den geldi. Gür, ” Burada nostaljik tramvayımız var, aynı zamanda temizlik araçları periyodik olarak caddede temizlik faaliyetini sürdürmek zorunda. Bunun yanısıra emniyet araçları ve turizm polisi de güvenliğimiz için caddede bulunmak zorunda. Ve her şeyden önemlisi günde yüzbinlerce yerli ve yabancı turistin yaya trafiğini de eklersek bu beton blokların nasıl bir garabet ve kaos yaratacağını tahmin etmek gerekir. Ama görülüyor ki bunlar hesap edilmemiş. Çok yüksek kiralarla yatırım yapan esnaf, yatırımcı bir gün dükkanına açmaya geldi ve kapısında bu ucubeleri gördü. Caddenin ortasında bu beton blokların üzerine tüneyip alkol alıp çevreyi rahatsız eden mi dersiniz, bunların üzerinde sızan mı dersiniz, hepsini bulmanız mümkün. 

İSTİKLAL CADDESİ KAOS ALANINA DÖNMEK ÜZERE

İstiklal  Caddesi’nde faaliyet gösteren tüm işyeri sahipleri istisnasız İBB’nin bu uygulamasından şikayetçi ve bunların bir an önce kaldırılmasını istiyor. Gerçekten de şöyle bir tur atmaya kalkınca neredeyse bir birine sürtünerek yürümeye çalışan insanlar, arada sıkışmış bir temizlik aracı, kendisine yol açmaya çalışan nostaljik tramvay, müzik yapmaya çalışanların sıkışmışlığı. Güzelim İstiklal Caddesi tam bir kaos alanına dönmek üzere.” dedi.

HAYDAR ALİ YILDIZ’DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İstiklal Caddesi’ndeki ağaçların kaldırılmasına isyan eden Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız’ın ise bu uygulama nedeniyle İBB başkanı Ekrem Imamoğlu’na tepki göstermiş, Başkan Yıldız, ” Geçtiğimiz gün pandemi döneminde yaşadığımız olaya benzer bir olay daha yaşandı. ‘İstanbul’un beklemeye vakti yok.’ diyenlerin İstiklal Caddesi’ne yine saat 4’te yıkarak gelmelerinin tek bir gerekçesi olabilir. O da kendi yönetim anlayışlarının yıkmak üzerine olduğudur. Şimdi soruyoruz gecenin saat 4’ünde yine bir baskın yapar gibi bu ağaçlardan ne istediniz?” diye sormuştu.

İlgili içerikler
GenelGündem

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'den Alaeddin Yavaşca için taziye mesajı

1 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin taziye mesajı şu şekilde: Klasik Türk müziğinin usta sanatçısı, sesi ve şaheser besteleriyle milletimizin müşfik gönlünde müstesna…
GenelGündem

Semih Yalçın: MHP olarak, halkın tükettiği temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarında indirime gidilmesi için yurt çapında teşvik ve katılım kampanyası başlatılmıştır.

2 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlıklarına indirim kampanyası hakkında genelge gönderildiğini açıkladı. Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul…
GenelGündem

Sayın Semih Yalçın: Müdire Akşener ile entrikacı Başkan Yavaş arasındaki ahbap çavuş ilişkisi, şeytanın ortaklığından bile ileridedir. Akşener-Yavaş ilişkisi, tarihî Bizans entrikasının 21. yüzyıl versiyonudur.

4 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “İhanet Temsilinin Son Perdesi” konu başlıklı basın açıklaması yayınladı. Açıklama şu…