Genel

Sayın Semih Yalçın’dan “Milletvekili Aday Adayı Listesine Sızma Girişimleri” açıklaması

1 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın yayınlamış olduğu açıklamada, “İncelemeler sırasında; partimize dönük başvuru trafiğinde olağan dışı hareketler gözlemlenmiş, çok sayıda aday adaylığı girişiminin FETÖ ve PKK iltisaklı unsurlar tarafından yönlendirildiği tespit edilmiştir.” dedi.

Açıklama şu şekilde:

Bilindiği gibi, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimler dolayısıyla MHP bünyesinde oluşturulan Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu çalışmalarına başlamış ve aday adaylığı için başvurular büyük bir titizlikle incelemeye alınmıştır.

Hukuk İşlerinden Sorumlu MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız tarafından kamuoyuna duyurulduğu üzere, partimize milletvekili aday adaylığı için müracaat edenler arasından istenen belgeleri sunan ve gerekli şartları haiz olan 1894 kişinin başvuruları kabul edilmiştir.

Gerek İnternet üzerinden gerekse bizzat MHP Genel Merkezine gelerek şahsen başvuran toplam kişi sayısı 4693’tür.

Partimize aday adaylığı için sadece İnternet üzerinden başvuranların sayısı ise 2804 olmuştur.

İlgili komisyonca yapılan incelemelerde, milletvekili aday adaylığı için özellikle İnternet üzerinden yapılan müracaatların önemli bir kısmının tamamlanmadığı görülmüştür.

İncelemeler sırasında; partimize dönük başvuru trafiğinde olağan dışı hareketler gözlemlenmiş, çok sayıda aday adaylığı girişiminin FETÖ ve PKK iltisaklı unsurlar tarafından yönlendirildiği tespit edilmiştir.

Zillet ittifakı lehine mevki kazanmaya yönelik olduğu düşünülen söz konusu teşebbüsler, MHP’nin aday adayı listesine sızma girişimi olarak değerlendirilmiştir.

Milletvekili Adayı Değerlendirme ve Tespit Komisyonu çalışmalarını büyük bir dikkat ve hassasiyetle sürdürmekte olup partimizi zarara uğratacak herhangi bir siyasi oyunun sahnelenmesine kesinlikle meydan verilmeyecektir.

MHP’nin 600 kişilik milletvekili kesin aday listesi, YSK tarafından ilan edilen takvim doğrultusunda kamuoyuna iftiharla açıklanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili içerikler
Genel

İl Başkanımız Sayın Sertel Selim'den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

1 dk okuma süresi
İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle yayınlamış olduğu mesaj şu şekildedir: Engelleri aşmak, gönüllere destek olmak için;…
Genel

Liderimiz Devlet Bahçeli: İstanbul’un alınmasından 570 yıl sonra yeni bir Türk Yüzyılının ilk adımı da fetih ruhuyla atılmıştır.

2 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, İstanbul’un Fethi’nin 570’inci yıl dönümü münasebetiyle sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu mesajda, “Türk milleti sinesinden fatihler çıkaran,…
Genel

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter: Doğru Zaman Doğru Adam Recep Tayyip Erdoğan

1 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter, Pendik İlçe Başkanlığımızda yapmış olduğu konuşmada “sandığa gidin” çağrısında bulundu. Genel…