Gündem

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın: Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlere bütün imkânları ve zafer inancıyla hazırlanmaktadır.

4 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’ın yayınlamış olduğu açıklama şu şekilde:

”Siyaset kurumunun en temel görevi; ülkenin sorunlarına yönelik çözüm ve projeler üretmek, milletin refah ve huzurunu temin etmek, toplumsal barışı egemen kılmak, Türkiye’yi devletler ailesi içinde en yüksek seviyeye çıkarmaktır.

Siyaset kurumunun bir başka görevi de toplumda hukukun üstünlüğüne olan inancı pekiştirmek, yasalara ve devlete olan güveni sağlamaktır.

Gerek iktidar ve gerekse muhalefet için bu hususta sorumluluk ortaktır.

Ne var ki zillet ittifakı tarafından Türkiye’de muhalefet kavramının içi boşaltılmış; toplum içinde sadece ümitsizlik, güvensizlik pompalamak ve panik havası yaymak birincil amaç ve hedef hâline gelmiştir.

Bütün gelişmiş demokrasilerde iktidara giden yol; mevcut yönetime alternatif projeler ve çözüm önerileriyle halkın karşısına çıkmaktan, somut ve inandırıcı vaatlerle seçmenden oy istemekten geçmektedir.

Türkiye’de ise muhalefet; kendini millete beğendirmek yerine, bütün mesaisini halkın oylarıyla iktidara gelmiş hükümeti ve Cumhur İttifakını kötülemeye sarf etmektedir.

Muhalefetin bütün söylemleri; hayata geçirilen en iyi ve yararlı projeleri bile karalamak, içeride nevmidi ve kaos pompalamak, dışarıda da ülkeyi kötülemek üzerine kurgulanmıştır.

Başını CHP’nin çektiği muhalefet korosu, bir yandan mevcut yönetim tarafından atılan doğru adımları şuursuzca eleştirmekte, diğer yandan da iktidar iyi bir iş yapınca “Biz önerdik, gerçekleşti.” diye pişkince sahiplenmektedir.

Muhalif partileri destekleyen basın ve sosyal medyada; her gün bilinçli olarak iç karartan, kafa karıştıran, negatif algı üretmeye dönük başlık ve haberlere yer verilmektedir.

6+1 olarak konumlanmış muhalefetin sözcüleri; sanki Türkiye’de yaşamıyormuş, dünyada olup bitenlerden habersizmiş gibi karanlıkta türkü söylemekte, göğe resim çizmektedir.

Bu arada CHP’nin kazandığı büyük illerde de belediye başkanlarının ipliği birer birer pazara çıkmaya, çapsızlıkları sırıtmaya başlamıştır.

CHP’li başkanlar; kentlerinin önemli sorunlarını ya tatil beldelerinde güneşlenirken, ya da bulvar ve parklarda siyasi kaydırak yaparken ele almaktadır.

Demokrasinin geleneksel tezahürlerinden ümidini kesmiş olan muhalefet; antidemokratik yöntemlere meyyal, gayrimeşru yollara sapmaya eğilimlidir.

Küresel krizlerin tetiklediği bütün ekonomik sorunlara rağmen Türkiye büyük bir direnç göstererek feraha çıkma yolunda kararlı adamlarla ilerlerken, muhalefet sadece haramiler gibi yollara kaya yuvarlamaya çalışmaktadır.

Dünyanın alkışladığı bütün siyasi ve diplomatik adımlar, ticari başarılar, muhalefet cephesince görmezden gelinmektedir.

Görmek istemiyorum, bilmek istemiyorum, duymak istemiyorum diye inat eden zillet cephesi; yedi maymunlar politikasını oynamaktadır.

Gücünü halk çoğunluğundan alan Cumhur İttifakının tarafları olan MHP ve Ak Parti ise muhalefetin bütün karanlık senaryolarına rağmen yolları siyasi barikatlardan temizleye temizleye nihai hedefe ilerlemektedir.

Bilindiği üzere, gelecek yıl Haziran ayında yapılacak seçimlere giden siyasi süreçte geniş halk kesimleriyle yakın temas hâlinde olmak maksadıyla bu yılın Şubat ayında MHP tarafından Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu – Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları başlatılmıştır.

İlk safhası Ramazan ayından hemen önce tamamlanan ve daha sonra yeniden hız verilen söz konusu toplantılar, Kurban bayramı tatiline kadar aralıksız sürdürülmüştür.

Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anadolu – Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, 29 Temmuz cuma gününden itibaren aynı ivmeyle Türkiye’nin çeşitli ilçelerinde düzenlenecektir.

Toplumun her kesimine MHP’nin “Çağrım Sana!” sloganında anlamını bulan daveti ulaştırılacaktır.

Bizzat Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından başlatılan seçim kampanyasında, sahaya yayılan teşkilat mensuplarımız;

“Önce ülkem ve milletim diyorsan çağrım sana!”,

“Bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyorsan çağrım sana!”,

“Millî birlik ve huzurlu yarınlar için çağrım sana!”,

“Her yöremizi kardeş, her insanımızı aziz biliyorsan çağrım sana!”,

“Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok diyorsan çağrım sana!”,

“Biz birlikte Türkiye’yiz diyorsan çağrım sana!” sloganlarıyla milletimizin bütün fertlerini partimize omuz vermeye davet edeceklerdir.

Partimizin kampanya stratejisi içerisinde MHP’nin çeşitli konulardaki görüş ve projeleri halkla, seçmenle paylaşılacaktır.

Anlatma ve Aydınlatma Toplantıları, zillet ittifakının temsilcileri tarafından topluma yayılmaya çalışılan karamsarlık havasının dağıtılması için gece gündüz devam ettirilecektir.

Bilindiği gibi, Cumhuriyet’in 100. Yıldönümünün idrak edileceği 2023’te, aynı zamanda Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri gerçekleştirilecektir.

MHP’nin sorumlu, ilkeli, tutarlı ve kararlı surette tarafı olduğu Cumhur İttifakı; küresel aktörlerin çok parçalı muhalefete çılgınca verdiği desteğe, içeride ve dışarıda ahlaksızca sürdürülen karalama kampanyalarına rağmen, Türk milletinin sağduyusuyla kucaklanacaktır.

2023 Haziran’ında Cumhur İttifakı ipi bir kez daha göğüsleyecek, bir sonraki küresel hedefler için millî iradeden onay alacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlere bütün imkânları ve zafer inancıyla hazırlanmaktadır.

Bu kapsamda 29 Temmuz 2022 tarihinden itibaren tekrar başlayacak olan Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantılarının yanı sıra, “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” temalı açık hava toplantıları düzenlenecektir. 

Toplantıların ilki, 4 Eylül 2022 tarihinde Sivas’ta “Amasya, Tokat, Çorum, Yozgat” il teşkilatlarımızın ve aziz vatandaşlarımızın katılımıyla yapılacaktır.

Sivas ilimizin merkez olacağı toplantı, Sivas Kongresi’nin ruhuyla gerçekleştirilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

14 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Misafirler,…
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler, Basınımızın…
Gündemİstanbul'dan HaberlerVideo

Algı belediyeciliğine son. 31 Mart MHP Reklamı

1 dk okuma süresi
MHP İstanbul Reklamı | 31 Mart’ta, algı ve sosyal medya belediyeciliğine son. Reklamla değil, hizmetleAlgıyla değil, azimleBahaneyle değil, sistemleBirliğin Gücüyle, Hep Birlikte.
×
Gündem

“2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net”