Gündemİstanbul'dan Haberler

“Bereket Sofrasında Gönül Birliği” Temalı İftar Programımızda Şehit ve Gazi Ailelerimiz ile Bir Araya Geldik.

2 dk okuma süresi

TBMM Başkanvekilimiz Sayın Celal Adan, İl Başkanımız Sayın Sertel Selim ve dava arkadaşlarımızın katılımlarıyla gerçekleşen “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar programımızda şehit ve gazi ailelerimiz ile bir araya geldik.

TBMM Başkanvekilimiz Sn. Celal Adan iftar sonrası yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi bölmek isteyenler var. Biz olduğumuz sürece ülkemizi kimse bölemez” dedi.

Sayın Celal Adan, Cumhur İttifakı’nın devleti çökertmeye çalışanlara karşı oluşmuş bir ittifak olduğunu belirterek, “Canını vatan için feda eden, vatan sağolsun diyebilen şehit yakınları ve bunun hatırasını şeref gibi bedeninde taşıyan kahraman gaziler, hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

Bir gül bahçesine sokarcasına şehitler veriyoruz. Ve önümüzde bir seçim var. Bu seçime giderken, oluşan siyasi gelişmeler var.

Açık şekilde ifade ediyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin parlamentosunda PKK’nın emrinde milletvekilleri var.

TBMM çatısı altında yer alan HDP’nin hiçbir milletvekili kendi genel merkezinde seçilmiş milletvekili değildir. Kandil’in seçtiği milletvekilidir. Bunu için incinerek söylüyorum, Atatürk’ün kurduğu partinin ne hale geldiğini anlatmak bakımından, bir olayı hatırlatmak istiyorum.

Bir milletvekili şu kelimeli söyledi, ‘Kılıçdaroğlu arka odalarda yapılan konuşmaları anlatmak mecburiyetindedir’ diye bir ifade kullandı.

Bugün Cumhur İttifakı milletin beğendiği bir ittifaktır. Devleti çökertmeye karşı oluşmuş bir ittifaktır” dedi.

Millet İttifakı’nı eleştiren Sayın Celal Adan “Bu Millet İttifakı, Türkiye’yi bölmek isteyen siyasi partinin desteğini almış durumdadır. Bu destek tesadüf değildir. 13 tane arkadan elleri bağlı kaçırılmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını şehit ettiler.” diyerek şöyle devam etti:

Onlara bile şehit demeyen, Türkiye Vatandaşlarını vurana katil demeyen siyasi partiyle karşı karşıyayız. Geçen gün Diyarbakır’da yapılan bir toplantıda, Öcalan’ dışarı çıkartmaktan bahsediyorlar, ayrı bir devlet kurmak istedikleri dile getiriyorlar. Bu siyasi partiyle yapılan pazarlıkla karşımızda oluşmuş bir muhalefet var.

Üzülerek ifade ediyorum Atatürk’ün kurduğu parti CHP, terör örgütüne peşkeş çekilmektedir. Önümüzce çok önemli bir süreç var. Belki seçimlere kadar bir araya gelemeyebiliriz.  

Bu konuyu sizlerle paylaşmamın nedeni kendimi vicdanen sorumlu tuttuğum için söylüyorum. Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Bizim SİHA’larımız var. Bu SİHA’larımızla terör örgütü mensuplarını yakalıyoruz.

CHP’den bir milletvekili SİHA’lara karşıyız diyor.

Silahları durdurun diyorlar. Bize yapılan saldırılara karşı, terör örgütünü savunuyorlar. Türkiye’yi bu terör örgütüne asla teslim etmeyeceğiz.

Bizim üzerimizden silindir geçmeden, bizi ortadan kaldırmadan Türkiye’yi kimse bölemez” diye konuştu.

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

14 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Misafirler,…
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler, Basınımızın…
Gündemİstanbul'dan HaberlerVideo

Algı belediyeciliğine son. 31 Mart MHP Reklamı

1 dk okuma süresi
MHP İstanbul Reklamı | 31 Mart’ta, algı ve sosyal medya belediyeciliğine son. Reklamla değil, hizmetleAlgıyla değil, azimleBahaneyle değil, sistemleBirliğin Gücüyle, Hep Birlikte.