Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye

Gündemİstanbul'dan Haberler

“Bereket Sofrasında Gönül Birliği” Temalı İftar Programımızda Şehit ve Gazi Ailelerimiz ile Bir Araya Geldik.

2 dk okuma süresi

TBMM Başkanvekilimiz Sayın Celal Adan, İl Başkanımız Sayın Sertel Selim ve dava arkadaşlarımızın katılımlarıyla gerçekleşen “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar programımızda şehit ve gazi ailelerimiz ile bir araya geldik.

TBMM Başkanvekilimiz Sn. Celal Adan iftar sonrası yaptığı konuşmada, “Türkiye’yi bölmek isteyenler var. Biz olduğumuz sürece ülkemizi kimse bölemez” dedi.

Sayın Celal Adan, Cumhur İttifakı’nın devleti çökertmeye çalışanlara karşı oluşmuş bir ittifak olduğunu belirterek, “Canını vatan için feda eden, vatan sağolsun diyebilen şehit yakınları ve bunun hatırasını şeref gibi bedeninde taşıyan kahraman gaziler, hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

Bir gül bahçesine sokarcasına şehitler veriyoruz. Ve önümüzde bir seçim var. Bu seçime giderken, oluşan siyasi gelişmeler var.

Açık şekilde ifade ediyorum, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin parlamentosunda PKK’nın emrinde milletvekilleri var.

TBMM çatısı altında yer alan HDP’nin hiçbir milletvekili kendi genel merkezinde seçilmiş milletvekili değildir. Kandil’in seçtiği milletvekilidir. Bunu için incinerek söylüyorum, Atatürk’ün kurduğu partinin ne hale geldiğini anlatmak bakımından, bir olayı hatırlatmak istiyorum.

Bir milletvekili şu kelimeli söyledi, ‘Kılıçdaroğlu arka odalarda yapılan konuşmaları anlatmak mecburiyetindedir’ diye bir ifade kullandı.

Bugün Cumhur İttifakı milletin beğendiği bir ittifaktır. Devleti çökertmeye karşı oluşmuş bir ittifaktır” dedi.

Millet İttifakı’nı eleştiren Sayın Celal Adan “Bu Millet İttifakı, Türkiye’yi bölmek isteyen siyasi partinin desteğini almış durumdadır. Bu destek tesadüf değildir. 13 tane arkadan elleri bağlı kaçırılmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını şehit ettiler.” diyerek şöyle devam etti:

Onlara bile şehit demeyen, Türkiye Vatandaşlarını vurana katil demeyen siyasi partiyle karşı karşıyayız. Geçen gün Diyarbakır’da yapılan bir toplantıda, Öcalan’ dışarı çıkartmaktan bahsediyorlar, ayrı bir devlet kurmak istedikleri dile getiriyorlar. Bu siyasi partiyle yapılan pazarlıkla karşımızda oluşmuş bir muhalefet var.

Üzülerek ifade ediyorum Atatürk’ün kurduğu parti CHP, terör örgütüne peşkeş çekilmektedir. Önümüzce çok önemli bir süreç var. Belki seçimlere kadar bir araya gelemeyebiliriz.  

Bu konuyu sizlerle paylaşmamın nedeni kendimi vicdanen sorumlu tuttuğum için söylüyorum. Türkiye’yi bölmek istiyorlar. Bizim SİHA’larımız var. Bu SİHA’larımızla terör örgütü mensuplarını yakalıyoruz.

CHP’den bir milletvekili SİHA’lara karşıyız diyor.

Silahları durdurun diyorlar. Bize yapılan saldırılara karşı, terör örgütünü savunuyorlar. Türkiye’yi bu terör örgütüne asla teslim etmeyeceğiz.

Bizim üzerimizden silindir geçmeden, bizi ortadan kaldırmadan Türkiye’yi kimse bölemez” diye konuştu.

İlgili içerikler
Gündem

Liderimiz Devlet Bahçeli: Cumhuriyet’in yeni yüzyılında iç ve dış kaynaklı tüm kamburlardan kurtulmak milli gayemizdir.

25 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, MYK-MDK Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yapmış…
Gündemİstanbul'dan Haberler

Genel Başkan Yardımcımız Sayın İzzet Ulvi Yönter, Beykoz 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nin Açılışını Gerçekleştirdi.

1 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter, geçtiğimiz aylarda Beykoz Kavacık Mahallesi’nde vatandaşlarımızla ve Kavacık Muhtarı Sayın Yasemin…
Gündemİstanbul'dan Haberler

İl Başkanımız Sn. Sertel Selim: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve velilerimize 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında başarılar dilerim.

1 dk okuma süresi
İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle yayınlamış olduğu mesaj şu şekildedir: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve…