Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye

Gündem

Sayın Semih Yalçın: Müdire Hanım, Türklüğün ve İslam’ın insan anlayışının temelini oluşturan hoşgörüyü, kibir sayarak reddedebilmiştir.

2 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Edip Semih Yalçın’ın sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu açıklama şu şekilde:

İP Müdiresi, Türk milletinin hassas olduğu değer ve inançları yine istismar etmiş. Hz. Ali’yi, Mevlana’yı,Âşık Veysel’i idrak edemeyen ama soykırımcı Kaftancıoğlu’na saygıda kusur etmeyen İP Müdiresi bu defada Abdülhamid Han’ı diline dolamış ‘tarih bilmezliğini’ açık etmiş.

Geçmişte İmamoğlu’nu Fatih Sultan Mehmet’e benzeten İP Müdiresi; Âşık Veysel’in ölüm, Hz. Ali’nin doğum yıl dönümü ve Nevruz Bayramı dolayısıyla katıldığı bir toplantıda akla ziyan ifadeler sarf etmesi de, zihniyetindeki çöküş ve sarsıntının bir yansımasıdır.

Müdire Hanım, Türklüğün ve İslam’ın insan anlayışının temelini oluşturan hoşgörüyü, kibir sayarak reddedebilmiştir. Anlaşılan o ki Müdire Hanım’ın ne Âşık Veysel’in, ne de Hz. Ali’nin insan anlayışından ne de Nevruz Bayramı’nın ihtiva ettiği beşeri değerlerden haberi vardır.

İP Müdiresi Meral Akşener’in inanç ve ibadet hayatımızda, kültürümüzde hususi bir yeri bulunan tasavvuf felsefesinden de, Mevlana’nın insanlığa miras bıraktığı evrensel hoşgörüden de bihaberdir. Hoşgörü, kâmil insanı tarif eden ahlaki kavramlardan biridir.

Kâmil insan olmanın, yaratılanı Yaradan’dan ötürü sevmenin yolu hoşgörüden geçer. Hoşgörüde kibir ve buyurganlık aramak, ahlaki prensiplerde tahakküm aramaktan farksızdır.

Şeytan; yaratılmışların en şereflisi olan insanı hakir gören, müsamaha göstermeyen kibri yüzünden ilahi irade tarafından reddedilmiş, melek sıfatını yitirmiştir. Hoşgörüyü hor görmenin beşeri felsefede yeri yoktur. Hoşgörüsüzlük; şeytani aklın, fitnenin temsilcisi olmaktır.

Hoşgörüyü reddetmek; insana yakışan tevazuun değil, şeytanı temsil eden kibrin tuzağına düşmektir. Fitne ile barış iklimi arasındaki en sağlam duvar, müsamahadır. Asıl kibir, insanlardan müsamahayı esirgemekte saklıdır.

İP Müdiresi Akşener, öteden beri başvurduğu ağdalı siyasi retoriğin arkasına şeytani bir kibir gizlemektedir. İP Müdiresi, fitne evreninin soğuk nefesidir.

Millî irade; şeytan imparatorluğunu temsil eden İP müdiresi Akşener’in tekebbür kaynayan hayat felsefesini reddedecek, onu ve partisini siyaset sahnesinden kovacaktır.

İlgili içerikler
Gündem

Liderimiz Devlet Bahçeli: Cumhuriyet’in yeni yüzyılında iç ve dış kaynaklı tüm kamburlardan kurtulmak milli gayemizdir.

25 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, MYK-MDK Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yapmış…
Gündemİstanbul'dan Haberler

Genel Başkan Yardımcımız Sayın İzzet Ulvi Yönter, Beykoz 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nin Açılışını Gerçekleştirdi.

1 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter, geçtiğimiz aylarda Beykoz Kavacık Mahallesi’nde vatandaşlarımızla ve Kavacık Muhtarı Sayın Yasemin…
Gündemİstanbul'dan Haberler

İl Başkanımız Sn. Sertel Selim: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve velilerimize 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında başarılar dilerim.

1 dk okuma süresi
İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle yayınlamış olduğu mesaj şu şekildedir: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve…