Gündem

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın: MHP teşkilatları; 2023 Seçimlerine giden süreçte, bundan böyle de bütün ağırlığıyla sahada olacaktır.

3 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. E. Semih Yalçın, hafta sonu Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek olan “MHP İl Başkanları Toplantısı” vesilesiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde:

”MHP’nin ve tarafı olduğu Cumhur İttifakının siyasi hedefi, içeride kalıcı barış içinde hayat süren, hür ve müreffeh bir toplum; dışarıda da bağımsız, itibarlı ve müessir bir ülke profili oluşturmaktır.

Şüphesiz MHP’yi ve Cumhur İttifakını millî iradeye rapteden en dikkate değer unsur; belirlediği hedeflerden çok, sözcülerinin millete boş vaatte bulunmaması, hiçbir konuda yalan söylememesi ve siyasette tutarlılığını sürdürmesidir.

Cumhur İttifakına karşıt ve muarız olan zillet cephesinin en belirgin özelliğiyse politikalarını yalan ve iftira üzerine kurması, siyasi rakiplerini kötüleyip karalayarak milletin gözünden düşürmeye çalışmasıdır.

Cumhur İttifakının karşısında konumlanan zillet cephesi; ekonomiden hukuk sistemine, toplumsal konulardan dış politikaya kadar hemen her konuda yalana başvurmakta, gerçek dışı iddiaları ısrarla tekrarlamaktadır.

Zillet ittifakını destekleyen basın ve kamuyu araştırma şirketleri de bu karalama kampanyalarına koro hâlinde katılmaktadır.

Cumhur İttifakının sürekli oy ve prestij kaybına uğradığına dair asparagas haberler, hemen her gün zillet yanlısı medya vasıtasıyla kamuoyuna servis edilmektedir.

Zillet cephesinin fikir dağarcığında; Türkiye’nin meselelerine siyasi çözüm sunmak adına hiçbir alternatif, sadra şifa niyetine hiçbir makul ve mantıklı teklif bulunmamaktadır.

Zillet cephesi; memleketin gerçek gündeminden çok, Cumhur İttifakının ve temsilcilerinin aleyhinde itibar suikastlarıyla, kaos ve felaket tellallığıyla, küfür ve hakaret edebiyatıyla iştigal etmektedir.

CHP’nin ve yancısı mikroskobik partilerin oluşturduğu yedili zillet çetesi; içeride aleyhte algı çalışmalarını sürdürürken, dışarıda da küresel aktörlerin desteğini almak için çaba göstermektedir. 

Zillet cephesinin temsilcileriyle İngiltere Büyükelçisinin gerçekleştirdiği özel görüşmeler, ABD’nin Çin tehdidi endişesiyle apar topar Ankara’ya atadığı yeni Büyükelçinin daha göreve ısınmadan aynı ayak izlerini takip etmesi, bu cümledendir.

Anılan büyükelçilerle kapalı kapılar ardında yapılan kirli pazarlıklar, küresel destek ve iş birliği arayışının Anglosakson boyutunu yansıtmaktadır.

İki Anglosakson ülkesinin büyükelçileriyle kurulan temas ve alınan talimatlar doğrultusunda hareket ederek Türkiye’de siyasete yön vermeye çalışan yedi partinin ahbap çavuş başkanlarına verilecek en uygun isim: “7’Sİ BİR YERDE”dir.

Kimi milliyetçi ve muhafazakâr, kimi bağımsızlık yanlısı, kimi devrimci olduğunu iddia eden bu yedi benzemez partinin; emperyalizme karşı bayrak açmaları gerekirken, Anglosakson dünyasının bölgedeki çıkarlarına hizmet etmesi oldukça manidardır.

Zillet ittifakının, HDP’yi halkın gözünden saklayarak kalan altı parti ile bu hafta sonu çalışma yemeği bahanesiyle bir araya geleceği sırada, MHP il başkanları da bu ihanet iş birliğini masaya yatıracaktır.

Kızılcahamam Patalya Otel’de 11-13 Şubat günlerinde yapılacak MHP İl Başkanları toplantısında, zillet ittifakının başlattığı küresel aktörlerle iş birliği ve ihanet sürecini akamete uğratmak ve millî bilinci müteyakkız tutmak üzere teşkilat olarak yapılacak çalışmalar üzerinde durulacaktır.

Türkiye ve dünya gündeminin de ele alınacağı toplantı dolayısıyla; küresel emperyalizmin millet iradesini bükmek üzere kurduğu tezgâh ve tuzakları bozmaya kararlı olduğumuz, bir kez daha kamuoyuna duyurulacaktır.

MHP; geride bıraktığımız yıldan bu yana sürdürdüğü siyasi çalışmaların önemli bir kısmını, başını CHP’nin çektiği zillet cephesinin yalan ve entrikalarına karşı etkin mücadeleye ayırmıştır.

MHP teşkilatları; 2023 Seçimlerine giden süreçte, bundan böyle de bütün ağırlığıyla sahada olacaktır.

CHP ile yancılarının gizli gündemi ve millete söylenen yalanların iç yüzü millete bütün çıplaklığıyla anlatılacaktır.

Varlığımıza, bekamıza ve bütünlüğümüze yönelik yeni sinsi hesaplar konusunda milletimiz anbean bilgilendirilecek; iç ve dış saldırılara karşı hazırlıklı olunması için çaba gösterilecektir.

Zillet ittifakının Cumhur İttifakı aleyhindeki sürekli kampanyalarının varacağı yer bellidir. 

Türkiye’yi yaşadığımız günlere eriştiren bunca siyasi tecrübeyle görülmüştür ki halkın feraseti daima siyasetini önündedir.

Millet; yalanla gerçeği, iyiyle kötüyü olağanüstü basiretle ayırt etmektedir.

 Kim hangi kampanyayı, hangi algı çalışmasını yürütürse yürütsün; millet, eninde sonunda siyasete kendince yön ve şekil verecektir.

Millet, siyaseti kendi çıkarları doğrultusunda dizayn etmeye kalkan zillet cephesinin oltasına gelmeyecek ama yedili çetenin tekmilini birden sandıkta hizaya getirecektir.”

İlgili içerikler
Gündem

İl Başkanımız Sayın Birol Gür'den 19 Mayıs Mesajı

1 dk okuma süresi
16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan Karadeniz’e açılan Bandırma vapuru; bir milletin istikbal özlemlerini taşımış, milli mücadelenin hiç sönmeyecek ateşini tutuşturmuştu. Atatürk, İstanbul’dan Anadolu’ya…
GündemVideo

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun

1 dk okuma süresi
Milli Mücadele ateşini, hangi dalga söndürebilir? İnancı ve iradeyi, hangi güç engelleyebilir? 19 Mayıs; zalime, haine, alçağa, müstevliye yıldırım gibi çarpan Türk’ün…
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli: CHP’nin İstanbul il başkanı özellikle kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret etmiş, Türkiye Cumhuriyeti devletini alenen aşağılayarak seri katil demiş, suç işlemiştir.

24 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 17 Mayıs 2022 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli…
×
Gündem

Sayın Semih Yalçın: Bizim Serok, Türkiye’nin istikbalini inşa edecekleri iddiasında bulunmuş. Boş çuval dik durur mu yahu?