Gündem

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Semih Yalçın: Zillet ittifakını oluşturan yedili çete arasında fırtına öncesi sessizlik hâkim.

3 dk okuma süresi

Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Prof. Dr. Edip Semih Yalçın sosyal medya üzerinden yayınlamış olduğu açıklamada, “Siyasi dublör kullanan Kılıçdaroğlu; parti teşkilatına ayrı, altılı masadaki yancılarına ayrı mesajlar vererek içindeki “Ben!”i gizledi.” dedi.

Açıklama şu şekilde:

Notaları FBI tarafından yazılmış, ara nağmeleri Kandil ve FETÖ militanları tarafından süslenen muhalefet potporisinin de fakto hanendesi Kemal Kılıçdaroğlu; sahnede başka seslendirici istemediğinden, bütün fiilî ve muhtemel rakiplerini ekarte etmeye soyundu.

Kılıçdaroğlu, yedisi de birbirine benzemeyen uyumsuzlar korosundan yükselen çatlak sesleri kıstı.

Önce kendisine rakip olabilecek İstanbul ve Ankara Belediye Başkanlarının isimlerini kamuoyu arenasına iterek sırtlanların, kaplanların önüne attı.

Kılıçdaroğlu, iki büyük ilimizin belediye başkanlarıyla bazı partilileri dublör ve hatta tavşan aday olarak kullanıp yıpranmalarını sağladı.

Siyasette dublör veya tavşan aday kullanmak;sahteciliğin, kendi partisinin gücünü harcamanın ve kamuoyunu dolandırmanın yeni bir yöntemi…

Kılıçdaroğlu, daha sonra yedili müzik grubunun en çatlak seslerinden İP Müdiresi Meral Akşener’in atabileceği muzır hamleleri göz önüne alarak maksadını açık etti ve onu, adaylığının önünde duramayacağı bir siyasi cendereye soktu.

Kemal Kılıçdaroğlu, son olarak da İzmir’de nihai çıkışını yaparak kendi partisinin yönetim kadrosuyla teşkilatına kurt ağzı bağlama metodu uyguladı.

“Gerçekten benimle misiniz?” düğümünü atıp kimseye tercih hakkı bırakmayacağını gösterdi.

Bu emrivaki karşısında CHP’li bazı milletvekilleri bile “Biz noter miyiz?” diyerek haklı itirazda bulundu.

Altılı masadaki yancı başkanlarınsa nutku tutuldu. Onlar, Cumhurbaşkanı adayının masada belirleneceğini sanıyorlardı.

Oysa Kemal Bey çoktan kararını vermiş, adaylığını dikte ettirme hırsını açığa vurmuştu.

Önceleri ne diyordu Sayın Kılıçdaroğlu? “Cumhurbaşkanı adayı altılı masada belirlenecek.”

Güya, kendisiyle beraber hareket eden öteki parti başkanlarının da söz ve seçenek hakkı olacaktı.

CHP Genel Başkanı gözlerinin içine baka baka hepsini aldattı, hepsini kullandı.

Siyasi dublör kullanan Kılıçdaroğlu; parti teşkilatına ayrı, altılı masadaki yancılarına ayrı mesajlar vererek içindeki “Ben!”i gizledi.

Ancak bu uzun sürmedi ve yüreğindeki kripto ihtirası ortaya çıkararak yedili çetenin rakipsiz adayı olma arzusunu bütün çıplaklığıyla sergiledi.

Çok açıktır ki bu durum en çok onun en sadık görünen yancı ve sürekli müdânâcılarından İP Müdiresi’nin içine sinmedi.

Ala düşürülmüş Müdire; nasıl işin içinden çıkacağını, Kılıçdaroğlu’nun adaylık hamlesini tabana nasıl anlatacağını bilemez duruma düştü. Öteki yancılarsa suspus…

Aslında CHP tabanında da, onu fonlayan mahfillerde de Kılıçradoğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığının hüsran getireceğine dair yaygın bir kanaat var.

Baksanıza, CHP destekçisi İsmail Saymaz bile “Kılıçdaroğlu’nun en büyük rakibi, ‘Seçilmesi zor.’ algısı.” diye itirafta bulundu.

Zillet ittifakını oluşturan yedili çete arasında fırtına öncesi sessizlik hâkim.

Bu hırçın sükût, çok büyük kavgalara ve çıkar çatışmalarına gebe…

Ayrışma, takışma ve kapışma kaçınılmaz… Bize düşen, “Tırnak tırnak baş başa Allah bunlar kapışa!” tekerlemesini tekrarlamak…

Ezcümle millet; 2023 Haziran’ında önüne konacak sandıkta dublörler kullanan sahtecilere değil; kamuoyu karşısında başından beri şerefiyle ve kendi kimliğiyle duran babayiğitlerle itibar edecek.

Bu işten kârlı çıkan taraf, şüphesiz MHP ve Cumhur İttifakı olacak.

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

14 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Misafirler,…
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler, Basınımızın…
Gündemİstanbul'dan HaberlerVideo

Algı belediyeciliğine son. 31 Mart MHP Reklamı

1 dk okuma süresi
MHP İstanbul Reklamı | 31 Mart’ta, algı ve sosyal medya belediyeciliğine son. Reklamla değil, hizmetleAlgıyla değil, azimleBahaneyle değil, sistemleBirliğin Gücüyle, Hep Birlikte.
×
Gündem

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli: Varsın birileri sahnenin önünde masaya oturup, sahnenin ardında çıkar kavgasına tutuşsun. Bizim Adayımız Belli, Kararımız Nettir.