Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye

Gündemİstanbul'dan Haberler

“Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar programımızda depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik.

1 dk okuma süresi

TBMM Başkanvekilimiz Sn. Celal Adan ve İl Başkanımız Sn. Sertel Selim Bey’in katılımlarıyla gerçekleşen “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar programımızda depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlatılan ‘Bereket Sofrasında Gönül Birliği’ programı çerçevesinde depremden etkilenen vatandaşlarımız için iftar yemeği düzenledi.

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan TBMM Başkanvekili Sayın Celal Adan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile depremden etkilenen illeri ziyaret ettiklerini söyledi.

Depremde asrın felaketiyle karşı karşıya kalındığını, 50 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade eden TBMM Başkanvekili Celal Adan, “Bu deprem Avrupa’da, Almanya’da, Fransa’da, Amerika’da olsaydı bu iller terk edilirdi, asla bu illerin içerisine girip düzeltme iradesine öncülük yapmazlardı.

Geçmişte hep birlikte pandemi dönemini yaşadık. Pandemide milletimiz birlik, beraberlik içerisinde devletimizle bütünleşerek hastane kapısından tek bir insan ‘ben tedavi görmedim’ demedi. Ama Avrupa’da, Amerika’da her tarafta parası olmayanın hastane kapısında öldüğü manzaralarla karşılaştık.” diye konuştu.

‘VATANDAŞLARIMIZ ALLAH’TAN SONRA DEVLETİMİZİN YANINDA OLDUĞUNU GÖRDÜLER’

Adan, “Bunu pandemide, depremde de gördük. Deprem mağdurları, arkadaşlarımız bugün buradalar, onlar biliyorlar. Ağrı’dan Edirne’ye kadar sivil toplum örgütleri bir taraftan yemek veriyorlar, bir taraftan çadır kuruyorlar, bir taraftan teknoparklar kuruyorlar, bir taraftan çocuklara oyuncak dağıtıyorlar.

Orada kısa bir zaman içerisinde vatandaşlarımız Allah’tan sonra devletimizin yanında olduğunu gördüler, Cenabı Allah’a sığındılar, devletimize bağlı kaldılar ve bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Ama evindeki, banyosundaki veya mutfağındaki bir kapak kırıldığı zaman onu bir haftada yapamayacak olanlar depremde devletin olmadığını noktasında bir takım dedikodular yaydılar. Bazı siyasiler deprem bölgesini istismar ettiler. Oysa yüzden devletimiz oradadır, şu anda da oradadır” ifadelerini kullandı.

İlgili içerikler
Gündem

Liderimiz Devlet Bahçeli: Cumhuriyet’in yeni yüzyılında iç ve dış kaynaklı tüm kamburlardan kurtulmak milli gayemizdir.

25 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, MYK-MDK Toplantısı’nın ardından basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin yapmış…
Gündemİstanbul'dan Haberler

Genel Başkan Yardımcımız Sayın İzzet Ulvi Yönter, Beykoz 6 No'lu Aile Sağlık Merkezi'nin Açılışını Gerçekleştirdi.

1 dk okuma süresi
Genel Başkan Yardımcımız ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Dr. İzzet Ulvi Yönter, geçtiğimiz aylarda Beykoz Kavacık Mahallesi’nde vatandaşlarımızla ve Kavacık Muhtarı Sayın Yasemin…
Gündemİstanbul'dan Haberler

İl Başkanımız Sn. Sertel Selim: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve velilerimize 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılında başarılar dilerim.

1 dk okuma süresi
İl Başkanımız Sayın Sertel Selim’in, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı münasebetiyle yayınlamış olduğu mesaj şu şekildedir: Sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve…
×
Gündemİstanbul'dan Haberler

"Bereket Sofrasında Gönül Birliği" Temalı İftar Programımızda Şehit ve Gazi Ailelerimiz ile Bir Araya Geldik.