Gündemİstanbul'dan Haberler

“Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar programımızda depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik.

1 dk okuma süresi

TBMM Başkanvekilimiz Sn. Celal Adan ve İl Başkanımız Sn. Sertel Selim Bey’in katılımlarıyla gerçekleşen “Bereket Sofrasında Gönül Birliği” temalı iftar programımızda depremzede vatandaşlarımızla bir araya geldik.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatıyla başlatılan ‘Bereket Sofrasında Gönül Birliği’ programı çerçevesinde depremden etkilenen vatandaşlarımız için iftar yemeği düzenledi.

İftar yemeğinin ardından konuşma yapan TBMM Başkanvekili Sayın Celal Adan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile depremden etkilenen illeri ziyaret ettiklerini söyledi.

Depremde asrın felaketiyle karşı karşıya kalındığını, 50 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade eden TBMM Başkanvekili Celal Adan, “Bu deprem Avrupa’da, Almanya’da, Fransa’da, Amerika’da olsaydı bu iller terk edilirdi, asla bu illerin içerisine girip düzeltme iradesine öncülük yapmazlardı.

Geçmişte hep birlikte pandemi dönemini yaşadık. Pandemide milletimiz birlik, beraberlik içerisinde devletimizle bütünleşerek hastane kapısından tek bir insan ‘ben tedavi görmedim’ demedi. Ama Avrupa’da, Amerika’da her tarafta parası olmayanın hastane kapısında öldüğü manzaralarla karşılaştık.” diye konuştu.

‘VATANDAŞLARIMIZ ALLAH’TAN SONRA DEVLETİMİZİN YANINDA OLDUĞUNU GÖRDÜLER’

Adan, “Bunu pandemide, depremde de gördük. Deprem mağdurları, arkadaşlarımız bugün buradalar, onlar biliyorlar. Ağrı’dan Edirne’ye kadar sivil toplum örgütleri bir taraftan yemek veriyorlar, bir taraftan çadır kuruyorlar, bir taraftan teknoparklar kuruyorlar, bir taraftan çocuklara oyuncak dağıtıyorlar.

Orada kısa bir zaman içerisinde vatandaşlarımız Allah’tan sonra devletimizin yanında olduğunu gördüler, Cenabı Allah’a sığındılar, devletimize bağlı kaldılar ve bu süreci atlatmaya çalışıyoruz. Ama evindeki, banyosundaki veya mutfağındaki bir kapak kırıldığı zaman onu bir haftada yapamayacak olanlar depremde devletin olmadığını noktasında bir takım dedikodular yaydılar. Bazı siyasiler deprem bölgesini istismar ettiler. Oysa yüzden devletimiz oradadır, şu anda da oradadır” ifadelerini kullandı.

İlgili içerikler
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

14 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 16 Nisan 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Milletvekili Arkadaşlarım, Saygıdeğer Misafirler,…
GündemMHP Grup Toplantıları

Liderimiz Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı Konuşması

19 dk okuma süresi
Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin 20 Şubat 2024 tarihli MHP Grup Toplantısı’nda yapmış oldukları konuşma şu şekildedir: Değerli Arkadaşlarım, Muhterem Misafirler, Basınımızın…
Gündemİstanbul'dan HaberlerVideo

Algı belediyeciliğine son. 31 Mart MHP Reklamı

1 dk okuma süresi
MHP İstanbul Reklamı | 31 Mart’ta, algı ve sosyal medya belediyeciliğine son. Reklamla değil, hizmetleAlgıyla değil, azimleBahaneyle değil, sistemleBirliğin Gücüyle, Hep Birlikte.
×
Gündemİstanbul'dan Haberler

"Bereket Sofrasında Gönül Birliği" Temalı İftar Programımızda Şehit ve Gazi Ailelerimiz ile Bir Araya Geldik.